СОУ “Ѓорче Петров” Прилеп второ најуспешно училиште на Државното првенство во карате 1


DSCN0398

Учениците од СОУ “Ѓорче Петров” кои што освоија медаљи на Државното училишно првенство во карате беа на прием кај директорот Дејан Димоски. На првенството СОУ “Ѓорче Петров” Прилеп беше второпласирано во листата на најуспешни училишта. Андреј Ристески го освои првото место во категоријата кумите  до +76 кг, Константин Василески се закити со трето место во истата категорија под 70кг, кое го подели со уште еден ученик Звонко Николоски, кој освен во борби беше второ пласиран и во кати. Во женска конкуренција Кириана Камческа го освои првото место во кати.DSCN0391  DSCN0392 12513691_10207548365540000_1965990172717962170_o 12672083_10207548342019412_3387616752508541375_o 12885841_10207548382300419_8086404350099513772_o This photo is taken by AllWinner's v3-sdvc


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One thought on “СОУ “Ѓорче Петров” Прилеп второ најуспешно училиште на Државното првенство во карате